9. 4. 2024

Výstava budíků a kovových hraček: Cesta do minulosti plná nostalgických objevů

V pátek 5. dubna se v prostorách malého sálu K-Klubu konala jedinečná událost - Výstava budíků a kovových hraček, která zavedla naše žáky do živé atmosféry minulých dob. Celkově jsme mohli obdivovat 285 budíků, které na výstavě neuvěřitelně všechny tikaly. Bylo to jako hudební symfonie historie, která nás provázela skrze čas. Tyto budíky nejenže nám připomněly, jak čas plyne, ale také jak se technologie vyvíjely a měnily v průběhu let. Ale to nebylo všechno, co žáci mohli obdivovat. Výstava nabídla vzácný pohled na starožitné hodiny, některé z prvních typů mobilních telefonů a starožitné domácí vybavení, jako například vysavače. Bylo fascinující sledovat, jak technologické inovace ovlivňovaly každodenní život našich předků. Nejvíce ale děti zaujala ukázka starých hraček, které si hrály jejich prarodiče. Tyto hračky fungovaly bez baterií - místo nich byly poháněny pomocí klíčku. Pro dnešní generaci zvyklé na digitální zábavu to byl očarující pohled do minulosti.

img_20240405_080620.jpg img_20240405_080825.jpg

img_20240405_081014.jpg