Oslava Dětského dne 31. 5. 2024

Oslava Dětského dne v Malých Svatoňovicích

V pátek 31. května 2024 proběhla oslava Dětského dne, kterou si náramně užily děti ze základní i mateřské školy. Tento den plný radosti a zábavy byl pečlivě připraven, aby dětem přinesl spoustu krásných zážitků.

Ráno začalo slavnostně, když žáci ze základní školy přichystali pro své menší kamarády z mateřinky pohádkovou cestu plnou úkolů. Malí školkáčci byli nadšeni, když mohli procházet stanoviště s různými aktivitami, které pro ně připravili starší děti. Úkoly byly zábavné a rozmanité, od hádanek přes sportovní výzvy až po tvořivé úkoly. Každý malý účastník byl odměněn za svou snahu a šikovnost.

Zatímco děti z mateřské školy plnily úkoly na pohádkové cestě, žáci základní školy si čekání zpestřili hrami na hřišti v parku. Slunečné počasí přálo venkovním aktivitám, a tak si děti mohly užít spoustu zábavy na prolézačkách.

Jakmile děti z mateřské školy dokončily pohádkovou cestu, vydali se jim školáci naproti. Shledání bylo velmi srdečné, protože se mnozí z nich znali z předchozích společných akcí. Obě skupiny se rychle promísily a děti si užívaly společné chvíle.

Poté se všichni společně vydali do nedaleké cukrárny, kde na ně čekal sladký dárek – zmrzlina. Děti si mohly vybrat své oblíbené příchutě a všichni si pochutnávali na osvěžujícím dezertu. Atmosféra byla plná radosti a smíchu, což umocnilo celkový dojem z oslav Dětského dne.

Po návštěvě cukrárny nastal čas loučení. Nejprve se na zpáteční cestu vypravily děti z mateřské školy, které pro své kamarády ze školy připravily zábavné úkoly jako poděkování za pohádkovou cestu. Starší děti tak měly další příležitost si zasoutěžit a pobavit se, než se vydaly zpět do školy.

Díky krásnému počasí si všichni oslavu Mezinárodního dne dětí maximálně užili. Děkujeme všem učitelkám a dětem za jejich úsilí a nadšení, které přispělo k úspěchu této akce. Těšíme se na další společné zážitky a oslavy v budoucnu.

img-20240531-wa0000.jpg

img-20240531-wa0009.jpg